KONEČNE ČOKOLÁDA, KTORÁ JE PRI DIÉTE POVOLENÁ

Ak vás trápia nadbytočné kilogramy a rozhodnete sa ich zbaviť, asi si poviete, že to nutne znamená aj koniec konzumovania sladkostí, čokoládu nevynímajúc. Pritom čokoládu milujú asi všetky z nás, takže je to vskutku veľká obeta. My však pre vás máme dobrú správu – čokolády sa nemusíte vzdávať ani pri diéte. Dôležité je vedieť, akú si vybrať a nejesť túto božskú pochúťku na kilá.

Akú si teda vybrať?Určite siahnite po tmavej čokoláde s vysokým obsahom kakaa. To býva udávané v percentách a kvalitná čokoláda by mala mať okolo 80% kakaa. Takáto čokoláda nielenže poteší vaše zmysly, ale vďaka obsahu cenných látok (okrem iných horčík, vápnik, železo, zinok či vitamínov A, B alebo E) prospeje aj vášmu zdraviu.

Čokolády s vysokým obsahom kakaa nebývajú práve najlacnejšie, no aj to vypovedá o ich kvalite. Určite sa oplatí zainvestovať radšej do takejto zdravej pochúťky, i keď vás to bude stáť o niečo viac. Na rôzne „akože čokolády“, teda lacné kakaové pochúťky, rýchlo zabudnite - nedajú vám totiž nič dobré.Môžem aj mliečnu?

Niektoré z nás však horká chuť pravej čokolády s vysokým podielom kakaa až tak neláka a radšej majú sladkú mliečnu čokoládu. Ak je to aj váš prípad, vedzte, že ani tu to nie je beznádejné a že aj pri chudnutí si môžete dopriať mliečnu čokoládu.

Tajomstvo však tkvie v tom, že musíte držať svoju chuť na uzde a dopriať si s pôžitkom jednu či dve kocky milovanej pochúťky namiesto toho, aby ste z nej zjedli naraz celú polovicu či dokonca celú čokoládu. Ak si dáte z času na čas kúsok mliečnej čokolády, vašej línii to neuškodí a vy nemusíte mať vôbec výčitky svedomia.

Aký je teda záver?Pri diéte nemusí byť žiadna čokoláda tabu. Ak vám záleží aj na zdraví a máte rada chuť pravej horkej čokolády, je táto určite lepšou voľbou. Tiež z nej však nesmiete zjesť veľa, pretože je to zároveň kalorická pochúťka (odborníci odporúčajú asi 20 gramov denne).

Ani iná čokoláda vám nemusí prekaziť vaše chudnutie, pokiaľ ju nebudete jesť vo veľkom množstve. Je to tiež záležitosť psychiky – keď viete, že čokoládu môžete, nebudete ju považovať za zakázané ovocie a myslieť na ňu dňom i nocou, čo neraz vedie k tomu, že aj tak neodoláte a zjete na posedenie celú čokoládu (pretože zakázané ovocie chutí najlepšie).

Popular Today
Kŕčové žily. Ako ich liečiť?
Read more
Ako urobiť nos menšie vizuálne s make-up
Read more
Ako zvýšiť prsníka doma - od výživy vykonávať
Read more
Domáce recepty proti vráskam
Read more
Návod na použitie čokolády
Read more
Diagnostika osteoporózy
Read more
Ako schudnúť a čím vlastne začať ?
Read more
Prírodná kozmetika
Read more

Never Miss A Post!