Narodili ste sa v inom znamení, ako ste si doteraz mysleli

Časy sa menia, priatelia odchádzajú a prichádzajú, čas beží, ale je jedna vec, o ktorej sme si mysleli, že bude navždy rovnaká. Znamenia zverokruhu. Nie je to tak. NASA vysvetlila, v čom urobili Babylončania chybu a čo sa za ten dlhý čas zmenilo. Keby teda astrológovia zakladali na vede, dátumy jednotlivých znamení by boli úplne iné. A napríklad taký Škorpión, sa môže podľa skutočnej hviezdnej oblohy narodiť iba v siedmich dňoch v roku.


Systém zverokruhu s 12-timi znameniami vytvorili Babylončania. Niektoré kultúry mali znamení 24, oni sa rozhodli, že ich bude 12, lebo toľko mali aj mesiacov v roku. Aj keď na oblohe ich bolo 13, jedno súhvezdie sa rozhodli odignorovať. Správne neurčili ani časy. Súhvezdia totiž majú rozličné veľkosti a tvary. Kým Škorpión by mal reálne trvať iba spomínaných sedem dní, taká Panna až 45. Dnes je však situácia ešte iná. "Teraz, o tritisíc rokov neskôr, vyzerá obloha trochu inak, pretože aj zemská os sa časom mierne posunula," vysvetľuje NASA.


Trináste znamenie, ktoré Babylončania vynechali, je Opchiuchus - Hadonos. Ponúkame vám teda prehľad, ako by vyzerali znamenia, keby sa riadili vedcami.

Prehľad znamení podľa NASA:

Baran: 19. apríla - 14. mája


Býk: 15.mája - 21. júna

Blíženci: 22. júna - 20. júla

Rak: 21.júla - 10. augusta

Lev: 11. augusta - 16. septembra

Panna: 17. septembra - 31. októbra

Váhy: 1. november - 23. novembra


Škorpión: 24. novembra - 29. novembra

Hadonos: 30. novembra - 18. decembra

Strelec: 19. decembra - 20. januára

Kozorožec: 21. januára - 16. februára

Vodnár: 17. februára - 12. marca

Ryby: 13. marca - 18. apríla


Pripomíname, že astronómovia, nie sú astrológovia a v žiadnom prípade neveria, že postavenie hviezdy pri vašom narodení môže mať akýkoľvek vplyv na udalosti, ktoré sa dejú vo vašom živote. Je teda len na vás, či sa budete ďalej riadiť radami astrológov a horoskopov a ktoré znamenie pri tom budete považovať za svoje.

Popular Today
Tatiana Rybárová schudla sama a pomôže aj ostatným
Read more
Ako schudnúť a čím vlastne začať ?
Read more
HUBA NOHA - AKO LIEČBA!!!
Read more
Tipy ako zvýšiť veľkosť
Read more
Ako schudnúť a čím vlastne začať ?
Read more
Ako urobiť nos menšie vizuálne s make-up
Read more
Valgus deformity nohy
Read more
Ako čokoláda pomáha chudnúť?
Read more

Never Miss A Post!