Valgus deformity nohy

Plano-valgus deformity nôh - pozícia nôh patológie, keď sa znížil výšku a ohnutú os. A piaty prst Ukázalo sa, čím X tvaru. Toto ochorenie môže byť získané alebo vrodené, je ťažké liečiť, ale našťastie, môžete sa ho zbaviť.

Príznaky valgus deformity


Príznaky tohto ochorenia sa vyskytujú bolesti a kozmetickú vadu, tzv valgózní deformáciu palca, keď sa otočil dovnútra, a významne rozširuje spoločnú stranu, čo spôsobuje ťažkosti pri výbere obuvi.
V valgus deformity prvého prsta, pozorovalo chronickej burzitídy, a byt (priečna alebo kombinovaná) a deformujúca artróz plyusnefalanhovyh kĺby.


Dôvody valgus deformity nohy


Bohužiaľ, lekári nepoznajú presné príčiny ochorenia. Nazývajú niekoľko dôvodov, ktoré viac či menej ovplyvňujú vývoj valgus deformity:
 • Po prvé, vývoj patológiu prispieva bytu, takže v prvom príznakom choroby by sa mal pokúsiť sa ho vyliečiť.
 • Potom dôležitú úlohu hrá genetika, takže ak blízki príbuzní máte problém, je potrebné venovať osobitnú pozornosť zdraviu nôh.
 • Endokrinné poruchy - Ďalším dôvodom, ktorý by mohol valgózní deformita nohy ako hormonálna nerovnováha ovplyvňuje kvalitu kostí a spojivového tkaniva.
 • A jedným z dôvodov, ktoré vystavuje riziku ochorenia - nesprávne uzavreté topánky. Vysoké podpätky, ponožky, úzke, tesné topánky prednej časti záťaže, čo je dôvod, prečo je deformované a tam artróza sklady.


 • Deformácia je vzhľadom na to, že spojivového a kostného tkaniva v tejto oblasti, sú slabé a nemôžu vydržať záťaž, pretože základné preventívne opatrenia, ktorých cieľom je posilnenie.  Liečba valgus deformity nohy


  V prípade, že choroba je v ranom štádiu, a potom opraviť skreslenie, môžete použiť ortopedické zariadenia, podpora klenby, stielok, interdigitálna valčeky, spojky, digitálne korekcie a tak ďalej D. Táto metóda nastavenia vyžaduje dlhú dobu. - Od šiestich mesiacov do niekoľkých rokov. Súčasne je žiaduce usporiadať strava bohatá na bielkoviny a vápnika k posilneniu kostí a tkanív.
  Masáž s valgus deformity chodidla je tiež veľmi účinný, rovnako ako vaňa s teplou vodou. Tieto metódy prispieť k posilneniu ochorenie spojivového tkaniva a nebude zložité.


  Oni tiež zníženie bolesti a zmiernenie zápalu, však v prípade, že deformácia je silne vyjadrená, nemajú nápravu situácie.
  Vzhľadom k tomu, farmakoterapia predpísané steroidné lieky na zmiernenie zápalu a v niektorých prípadoch kortikosteroidy, aby sa zabránilo opuchu a iné komplikácie.
  V valgus deformity nohy s výrazným zakrivením uvedenej operácie. V súčasnej dobe existuje mnoho chirurgické zákroky, ktoré úspešne odstránenie závady. Ak chcete odstrániť build-up spoj na obale, aby malý rez v palcom a pomocou chirurgického dláto ho odobrať. Niekedy korekcia chirurgia plano-valgus deformity a mal by prestať prstov kosti.
  Rehabilitácia po operácii trvá najmenej 6 mesiacov, a teraz majú zabezpečiť minimálne zaťaženie na palci nohy, pretože niekedy odporúčajú, aby pacienti nosiť topánky s drevenou podrážkou alebo obväzom. V rovnakej prognózy po chirurgickej liečby priaznivý: nožný kapacity plne obnovená.

  Popular Today
  Vyrobte si vlastnú biokozmetiku
  Read more
  Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
  Read more
  Domáce opravné prostriedky pre svalové bolesti
  Read more
  Mária Maťová našla spôsob, ako schudnúť, a chce pomôcť aj ostatným
  Read more
  Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
  Read more
  10 skvelých tipov na bleskové omladenie
  Read more
  Liečba noha ľudových opravné prostriedky športovca
  Read more
  Prírodná kozmetika
  Read more

  Never Miss A Post!