13 tipů, jak využít zbytky po kávě

Lógr.... spisovný výraz pro něj snad ani neexistuje, snad jen "kávová sedlina", což tak nějak není ono. Tady je 13 nečekaných tipů, jak báječně se dají využít.

Proti celulitidě

Tonizující a energizující účinky kávy působí proti vytváření tzv. pomerančové kůže. Využijeme nejen jejího chemického složení, ale i mechanického působení droboučkých zrníček. Masáž je o to důkladnější. Aplikujeme pomocí houby nebo žínky.Peeling na tělo

Smíchejte lógr s medem a získáte tak peeling, který můžete použít na tělo i na tvář. Pleť pak bude hebká a hladká. Využít můžete i na drsné paty při pedikúře. Nezapomeňte, že káva je sama o sobě mastná i bez mléka či smetany. Důkaz o tom přinese každá skvrna, když se polijete - právě kvůli obsahu přírodních tuků nejde vyprat.

Vlasová maska

Než si půjdete mýt vlasy, dopřejte jim zábal z vlhkého lógru. Kštice po něm bude zářivě lesklá. Stejně může vlasy umýt hotovou kávou - překapávanou nebo rozpustnou - a 20 minut nechat působit. Pozor, ani jeden způsob se nehodí pro světlé odstíny.Při nákupu parfému

Trošku si vezměte s sebou, než si půjdete vybrat nový parfém. Mezi jednotlivými dávkami si přičichněte k l´gru, budete pak mít vždycky znovu "čerstvý" nos.

Na pěstění rukou

Naberte zbytky po kávě do hrsti a umyjte si ruce. Zbaví vás ztvrdlé kůže a odstraní pach po přípravě příliš aromatických jídel, jako jsou třeba ryby nebo česnek.

Pro vůni domova

Většině lidí káva hezky voní a vzbuzuje v nich pocit klidu a pohody. Využijte toho. S přidáním zbytků od kávy si můžete vyrobit vlastní voňavé mýdlo nebo svíčku. Podobně můžete využít lógr jako deodorant v místnostech.Lapač pachů

Vůně kávy je natolik intenzivní i poté, co splnila svůj hlavní účel ve vašem oblíbeném šálku, že dokáže přehlušit ostatní pachy. Nebo je dokonce pohltit . Postavíte nádobku s lógrem do ledničky - zbavíte ji pachů nebo zneutralizujete aroma uloženého jídla.

Prostředek na nádobí

Pár lžic na hadr či houbičku na nádobí vám pomůže vyčistit hrnce a pánve od mastnoty a špíny. Čím hůře je nádobí zaneřáděné, tím lépa lógr zabere. Ověřeno hospodyňkami!

Pro renovaci nábytku

Sedlina po káva také vylepší poškrábaný tmavší dřevěný nábytek. Pomocí vatové tyčinky naneste do škrábanců pár zrniček, nechte zaschnout a přeleštěte. Lógrem se dá také vytvořit patina na nábytku, který renovujeme. Stačí obložit, nechat působit, a pak přetřít fermeží.Přírodní barvivo

Potřebujete pro hrátky s ratolestmi papír vyhlížející starobyle jako pergamen? Smícháme sedlinu s vodou, ponoříme do ní papír, pak odstaníme částečky a necháme uschnout. Podobně můžete obarvit velikonoční vajíčka nebo látku - obojí získá přírodně béžový odstín, který však postupně bledne. Při přidání do pračky s černým prádlem pomůže hrnek rozpustné kávy zachovat tmavou barvu.

Hnojivo

Využijte jako výživu pro rostliny v domě i na záhonech - ovšem jen lógr bez stop po cukru či umělých sladidel. Nádavkem tak rostliny ochráníte před mravenci, brouky a dalšími škůdci. Osvědčené je také přimíchat sedlinu k semínkům mrkve - kdoví proč pak lépe rostou. Zkuste zapracovat zbytky kávy do půdy, v níž pěstujete hortenzie. Zvýšená kyselost květině pomůže absorbovat hliník a získat tak sytější modré zabarvení. Lógr také chutná žížalám, takže u vás v zahradě budou usilovněji pracovat na kypření půdy.Do krbu

Než začnete vymetat jemný popel po hoření dřeva, který tak rád víří po místnosti, vyklopte na něj obsah kávovaru. Vlhký lógr zamezí, aby se prášilo, a umožní vám v klidu vymést a uklidit krbt.

Repelent

V lahvičce s vodou budou zbytky z kávovaru nebo hrnku fungovat jako past na obtížný hmyz.

Popular Today
Legendy a pověsti o kávě
Read more
8 zdravých nápojů kromě vody se kterými lze hubnout
Read more
Díky těmto drinkům zhubnete!
Read more
JAK MŮŽE KAKAO POMOCI PŘI HUBNUTÍ
Read more
10 důvodů, proč začít ráno šálkem kávy
Read more
Vbočený palec – prevence a léčba onemocnění
Read more
Odstranění vrásek na čele - domácí recepty
Read more
Med a zdraví – sladidlo i jako prostředek k léčení
Read more

Never Miss A Post!