HUBA NOHA - AKO LIEČBA


Včera nohy potešila perfektná nehu, a dnes neznesiteľné svrbenie a zapálenú pokožku volá po okamžitej akcii.Zdá sa, že bazén dal "pekný" bonus.Alebo viny papuče, v ktorom bolo nutné dať na topánky na večierku minulý týždeň?V skutočnosti, teraz to nie je tak dôležité, odkiaľ prichádzajú k útoku.Je možné liečiť plesňové infekcie a ako sa chrániť v budúcnosti - sú skúmané spoločne.

Huba Noha - Spôsobuje

nôh huba - vysoko nákazlivé infekčné ochorenie spôsobené určitými druhmi húb.Ľahko self-infekcie a sú príčinou rýchleho nárastu nosiča hubové infekcie.Odborníci sa domnievajú, že zhruba 70% svetovej populácie aspoň raz zažili nepríjemné príznaky mykózy nôh.Môžete sa nakaziť v bazéne a na pláži, sauna, i športové šatne, zatiaľ čo iní obuvanii papuče a využitie spoločného uteráka.

noha huba môže nastať sami o sebe, obzvlášť vystavené tomuto mužovi, pretože neustále nosenie tesných uzavretých topánok a veľkým potenie nôh.Teplé a vlhké prostredie - ideálne podmienky pre rýchly rast plesní.Infekcia s hubou no

hy je možné a pedikúra postup, kedy veliteľ je používanie nesterilných nástrojov.

s najväčšou pravdepodobnosťou infikovaná hubou zastaví ľuďom so slabým imunitným systémom.Okrem toho skupina s vysokým rizikom zahŕňa pacientov s prekrvením nôh, trpia niektorých chronických ochorení - cukrovka, zvýšené potenie, obezita, kŕčové žily.Polovica seniorov má nejaké či iných hubových chorôb.Častý výskyt mozoľov a vredy na nohách húb uľahčuje prechod na nové stále bydlisko.Noha huba - príznaky

Odborníci sú rozdelené noha huba pre niekoľko foriem rozvoja, z ktorých každá má charakteristické rysy:

1. skvamocelulárnym - počiatočné formu ochorenia nespôsobuje žiadne ťažkosti.Huba sa objaví iba nožný olupovaniu pokožky - medzi prstami, na ich základni, na strane chodidla a pätou.

2. giperkeratoticheskie - koža na nohách sa kondenzuje a zahustený, vzor stáva výraznejšie u kožných záhybov sa objaví malý peeling, pripomínajúce múku.Vonkajšie prejavy pridaný svrbenie, nepríjemný pocit pri chôdzi, pocit prílišnej suchosti pokožky a nepohodlie, objavia bolestivé praskliny.

3. intertriginoznoy - pálenie a intenzívne svrbenie, odlupovanie vrchnej vrstvy kože, kože sčervená a praskliny medzi prstami.V tejto fáze rozvoja hubových infekcií nôh dáva veľa trápenia a je najbežnejší.

4. Disgidroticheskaya - vyvrcholenie ochorenia.Príznaky plesňové nohy sa objaví malé bublinky tvoria po otvorení erózii.Peeling, odlupovanie kože, čo horúčku, ťažkú svrbenie a pálenie, opuchy - všetky nepríjemné prejavy môžu byť pridané a bakteriálne infekcie.Reakcia imunitného systému je schopný prejaviť ťažkú alergiu, a nie nevyhnutne v mieste porážky huby.

A čo vy sa ocitnete v takýchto nepríjemných príznakov?Samozrejme, bez pomoci lekára nemôže robiť.Niektorí veria, že noha huba sa objaví iba svrbenie a bolesť, ale problém je oveľa vážnejší.Bunky húb nie sú len žijú na povrchu kože, ktoré sú bez vyzvania zavedené do lymfatického systému a spôsobiť ďalšie problémy - oslabiť telo a prispieva k výraznému zníženiu imunity.Neošetrené do konca huby je schopný skryť a čakať na príležitosť k novému útoku.To vylučuje toxíny a spôsobujú alergie, je schopný vyvolať erysipel a zhoršiť príznaky diabetu, bráni riadnemu odpočinok a komplikovaný osobný život.Preto je najlepšou možnosťou, ako sa zbaviť tohto javu - návštevy dermatológa a úzkostlivou realizácii jej odporúčaní.Huba Noha - diagnostika

diagnostikovať huba noha lekár bude môcť mať v prieskume dopytovania podrobne o príznakoch a podobných ochorení prenášaných skôr.Avšak, pre presnú diagnózu vyžaduje detekciu väzby patogén.Ak chcete to, vziať vločky a malý kúsok kože a skúmal pod mikroskopom.Prostredníctvom laboratórne testy prvýkrát objavená ťažkosti pôvodcu a potom umiestnením do média, identifikovať typ huby.Ale bohužiaľ, je možné, aby približne 60% prípadov.Napriek tejto nízke sadzby, účinná liečba je povinný vymenovať lekára, pretože mnoho liekov majú široké spektrum účinku.

Najčastejšími pôvodcami nohy huby:

- Trichophyton mentagrofites (Trichophyton mentagrophytes) - plesňové ochorenie nôh;

- Trichophyton rubrum (Trichophyton rubrum) - vplyv na nohu, môže tiež zostať na rukách a vo veľkých záhybov kože (napr, triesla).Schopný sa šíriť lymphogenous cestu;

- Trichophyton interdigitale (Trichophyton interdigitale) - trpí medziprstových vesmírnych nôh neskôr sa choroba rozšíri do celej nohy;

- albikans Candida (Candida albicans) - často prináša problémy pre ženy.

Definícia agenta pomáha priradiť najúčinnejší v boji proti liečbu.

Huba Noha - Liečba

došlo skôr, návšteva lekára a liečbu sa spustí, tým väčšia je nádej na jeho úspech.Niekedy sa prístup k lekárovi je oneskorený, pacient sa pokúsi použiť lieky inzerované v televízii a úprimné nádej na úspech.Často sa však táto iniciatíva nekončí správne - niekedy liečba jednoducho nie je efektívne, a niekedy vedľajšie účinky liekov zvýšiť počet problémov.

Huba Noha - pomerne závažné ochorenie, liečba jej komplexné a vykonávané v niekoľkých smeroch:

- odstránenie zápalového procesu;

- použitie antimykotík;- reštaurovanie normálneho krvného obehu v nohách.

Niekedy sa systémom noha huba toky, je veľmi ťažké, s ťažkou svrbenie a bolesti.Za účelom zmiernenia stavu, lekár predpíše priebeh kúpele nôh s manganistanu draselného.Tým sa odstráni veľké váhy a zrohovatenej kože zmäkne.Pre zmiernenie jeho možné využitie a 5-20% salicylová vazelína, potom pomocou pemzy.Potom, čo noha sa aplikuje na zásobníkoch, ako antibiotiká krémov a lieky, ktoré znižujú zápal.Až po zmiznutí vredov a rán môže začať použitia antimykotík.Je nutné dezinfikovať obuv a starostlivosť o položky, ponožky a pravidelne meniť, aby železa po umytí železo.

účinným prostriedkom pre liečbu obuvi:

práce sa vykonáva v rukaviciach!Vatovým tampónom namočeným v jamke octu, trikrát spracovať vnútorný povrch topánky.Dať tamponchik použitý v päte topánky, topánky dať do igelitového vrecka, starostlivo zviazať a zabudnúť na to na jeden deň.Po uplynutí vaty na čistenie a vetrať topánky vonku.

základom liečby pri nohách huba je použitie lokálnych účinkov liekov tým, že ich aplikáciou na postihnutú oblasť.Takéto lieky sú Mikonazol, Lamisil, Tinakitin, klotrimazol, Nizoral dávkovaný v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Pozor!Ak sa rozhodnete obísť bez pomoci dermatológa, používať protiplesňový liek presne podľa inštrukcií a starostlivo sledovať výsledky.Pokiaľ nie je žiadne viditeľné zlepšenie alebo nežiaducich účinkov nie je ignorovať návštevu lekára.

fungicídny masti alebo krémy jemne, ale dôkladne vtiera do postihnutého kožu zastaviť 2-3 krát denne, je priebeh liečby je dva týždne.V závislosti od zložitosti a zanedbávanie ochorenie, lekár môže predpísať lieky, ktoré budú mať k trvať dlhšie ako mesiac, alebo jednotlivých predmetov.Nepoužívajte systém na svojich prípravkoch.S ich špecialista vymenovanie berie do úvahy viacero faktorov, ktoré nemožno určiť sami.Je to nebezpečné lieky, a niektoré z nich vyžadujú pravidelné sledovanie reakcie tela, vykonáva biochemické vyšetrenie krvi.

veľmi dôležité vykonávať liečebnú kúru s antimykotické lieky úplne.Niekedy sa zmiznutím hlavných prejavov ochorenia, pacient self-vyhlási sám zdravé.Zmiznutie svrbenie neznamená oživenia, je stále ešte úplne zbaviť telo nežiaduce hostí.

Huba Noha - Liečebne ľudových prostriedkov

Mnohé tradičnej medicíny recepty, ktoré prešli skúškou času, aby bolo možné sa zbaviť plesne zastávkach.Avšak, ich úspech závisí na štádiu choroby.Rozhodnúť, ktorá je lepšia - návšteva lekára, alebo možno je to len dočasný oddych - každý by mal vlastniť.Avšak, ak chcete - môžete skúsiť.

1. Štyri lyžice suché lastovičníka zalejeme pol litrom vriacej vody.Nechajte vychladnúť na príjemne teplé teploty a používa ku kúpeľom, aby nohy by mali byť počas pol hodiny.Namiesto lastovičník môže mať rovnaké množstvo paliny.2. zmäkčenie lopúcha list a obväz na boľavé miesto.Listy menia dvakrát denne, celkový priebeh liečby - 3 týždne.

3. Naneste na postihnutú kožu nasiaknutých čerstvé listy žeriava, opraviť bandážovanie a mení každý deň.

4. prelisovaný cesnak dôkladne premiešavať s rovnakým množstvom masla.Namažte noha huba 2 krát denne, kým sa neuzdraví.

5. Ocot v množstve 100 gramov, jeden surové vajcia v škrupine a 200 gramov masla.Jemne mieša v sklenenej nádobe a ponechaná v chladničke po dobu jedného týždňa, až do úplného rozpustenia plášťa.Po tom, dôkladne premiešajte a potrite nohy v noci po dobu 2 týždňov.Táto zmes bola uložená na chladnom mieste.

Ďalšou možnosťou - čakať na rozpustenie octu v škrupiny, a až potom pridajte 1 lyžičku masla.

6. Teaspoon zbierka listov skorocelu, paliny, rebríčka a lopúcha zalejeme 200 gramov vriacej vody a necháme 12 hodín.Pitie v troch dávkach v priebehu dňa, najlepšie pred jedlom.

7. Priveďte do varu liter vody, pridajte 1 lyžicu tabaku a prijať ďalšie teplo po dobu 2-3 minút.Roztok bol vložil do misky, a čaká na komfortnú teplotu, dolné končatiny do neho.Tento postup pokračuje až do studenej vody po ukončení jej nohy nemajú stieranie.Pritom je nutné pred spaním, nohy v dopoludňajších hodinách opláchnite čistou vodou.

8. Použitie krém namiesto obvyklého krému.Mazanie v noci zmierňuje svrbenie, lieči praskliny a eliminuje huba.

9. Brew organická káva a robiť kúpele v noci.Okrem vyliečiť nôh huba, kávy granty súťažných nohy, odstraňuje nepríjemné pocity.

vymiznutie vonkajších prejavov choroby neznamená úplné uzdravenie.Majte to na pamäti pri použití peňazí ľudu v návratových návštev u lekára.

Huba Noha - prevencia

Plne odovzdaním priebeh liečby a zbaviť sa nepríjemných "hostia", nemali by sme zabúdať, že záruka opakované infekcie neexistuje.Iba osobnú hygienu a preventívne opatrenia s cieľom zabrániť ďalšej stretnutie s hubou nohy.Nie je ťažké opatrenia s cieľom zabrániť pleseň nôh:

- nepoužívajú niekoho iného topánky a nenechajte svoje šaty;

- čerstvé pre denné nosenie, pančuchy alebo ponožky;

- po vodnej procedúry starostlivo utrite nohy;

- nechoďte bosí na pláži alebo v bazéne, použite špeciálny plážové šľapky;

- nohy starostlivosť by mali používať iba jednotlivé nástroje - pilník na nechty, nožnice, pinzeta;

- prijať okamžité opatrenia na liečbu rezov a boláky na koži - slúži ako uvítací brána pre plesňových infekcií;

- v najteplejšom ročnom období je najlepšie použiť ľahkou otvorené topánky vyrobené z prírodných materiálov;

- posilňuje imunitný systém - chôdza, plávanie, nálada, nezabudnite o vitamíny a zdravá pravom menu.

pozývame na návštevu, huba domáci budú uskutoční nikdy opustiť dobrovoľne.Jedinou účinnou integrovaná liečba mohla zbaviť plesne nôh a dodržiavanie preventívnych opatrení - nemôže nájsť ho znovu na nohy.

Popular Today
Ako prestať fajčiť doma
Read more
Prírodná kozmetika
Read more
​Najlepšia diéta: Štíhli budete z kakao
Read more
Už žiadne trápenie. Ako som schudla
Read more
Valgus deformity nohy
Read more
search 10 tipov ako prestať fajčiť
Read more
Tipy ako zvýšiť veľkosť
Read more
Diagnostika osteoporózy
Read more

Never Miss A Post!